Bagels
(voor 4 personen)
Ingredienten
- 500 gr. patentbloem.
- 1 zakje droge gist
- 1,5 tl zout
- 2 e.l. suiker
- 1 ei, losgeklopt
- 1,5 e.l. plantaardige olie (iets meer dan een half kopje lauw water)
- 1 eiwit( voor de glans.)
Bereiding:
- Meng in grote kom, bloem,gist,zout en suiker goed door elkaar!
- Meng er dan de eieren en olie door en voeg beetje bij beetje het water toe.
- Meng dit goed door elkaar ( heel belangrijk), met de handen tot u een zachte/samenhangende bal heeft.
- Kneed het deeg ca.10/15 minuten op een bebloemde plank tot het soepel en elastisch is.
- Olie de deegkom een beetje in en rol er het deeg in rond. Afdekken met plastic folie en 1,5 uur laten rijzen, tot omvang is verdubbeld.
- Deeg nogmaals even stevig doorkneden.
- Vorm de bagels als volgt: rol uit tot een rechthoek van 2,5 cm. dik en snij er elf gelijke stroken uit en rol deze in de handpalm tot ca. 18 cm. lang en 1,5 cm dik.
- Breng uiteinden naar elkaar toe en druk deze stevig op elkaar.
- U heeft nu een bagel: -armband.- Of: rol balletjes, plet deze een weinig en stop je duim in het midden en vergroot de bagel tot de juiste maat. Leg de ringen op een ovenplaat ( op bakpapier ) en laat 1 uur rijzen.
- Breng water aan de kook , een flinke pan, zet het vuur kleiner en laat 4 bagels in het water glijden en kook ze ca. 2 minuten en draai halverwege.
- Haal ze vlug uit het water en laat ze op een schone doek drogen.
- Doe uiteraard hetzelfde met de rest van de bagels.
- Leg ze terug op het bakblik, smeer ze in met opgeklopt eischuim en bak ze op 190 graden in ca. 20 minuten mooi goudbruin.
- U kunt ze voor ze in de oven gaan met maan/of sesamzaad bestrooien.
- Ze zijn al het werk zeker waard!! Heerlijk en niet duur!!
- Bewaar ze in een plastic zakje, zijn ze niet meer knapperig, snij ze dan overlangs open en rooster even in de pan.
Challe.
Beoordeling: | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |